Archív článkov ZOM Prešov, Neziskové, občianske združenie

Vážení priatelia, dovoľujeme si upriamiť Vašu pozornosť na spustenie novej služby Komunitné centrum ZOM Prešov. Službu sme oficiálne spustili 1.5.2015 a doplnili sme tak portfólio našich aktivít smerom do komplexnosti. Komunitné centrum funguje už v existujúcich priestoroch Galérie Abilympiáda na Masarykovej 20 Prešov (areál bývalých vojenských kasárni).

V sobotu 25.04.2015 sa konalo 2. ligové kolo slovenskej boccia ligy v kategórii BC4. Organizátorom podujatia bol športový klub Altius Bratislava a podujatie sa konalo s podporou Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov. Za športový klub ZOM Prešov sa tohto športovéhoo podujatia zúčastnili Anna Mihová (5. hráčka slovenského rebríčka), Marián Klimčo (7.) a Miroslav Prášil (9.).

V jednom dni, ale na dvoch miestach, v sobotu 18.04.2015, sa konalo 2. ligové kolo najvyššej slovenskej súťaže v boccii jednotlivcov. Aj výprava ZOM Prešov sa tým pádom rozdelila na dve časti. Hráč Boris Klohna s asistentom Michalom Kallom a rozhodcom Matúšom Gregom sa vydali na turnaj BC3 do Žiliny a hráč Rastislav Kurilák s asistentom a rozhodcom v jednej osobe Jozefom Fejerčákom na turnaj BC2 do Bratislavy.

Na práve skončenom Európskom pohári v dňoch 1. - 4. apríla 2015 v Španielsku v mestečku Sant Cugat neďaleko Barcelony, famózne reprezentovali naši bocciisti a dosiahli ďalší prenikavý úspech slovenskej boccie na medzinárodnom poli. V silnej konkurencii 23 krajín vybojovali v pároch BC4 zlaté medaile Samuel Andrejčík, Matrin Strehársky a Róbert Ďurkovič a v jednotlivcoch BC4 ešte samostatne pridal striebornú medailu posledne menovaný Róbert Ďurkovič.

Len dva dni pred odletom reprezentácie na európsky šampionát do Barcelóny, stretli sa najlepší slovenskí bocciisti kategórie BC3 a BC4 neďaleko Prešova. V piatok a sobotu, 27. - 28. marca 2015, bola športová hala v Podlipníkoch dejiskom 1. kola národnej ligovej súťaže v tomto paralympíjskom športe. Podujatie organizoval športový klub ZOM Prešov, z poverenia ŠTK Boccia a s podporou Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov.

Po jesennej klasifikácii, je našim novým hráčom v kategórii BC2 Rastislav Kurilák, ktorý sa v sobotu 21.3.2015 zúčastnil svojho prvého ligového kola v Bratislave. Spolu s ním na turnaj cestoval aj náš novo-preškolený rozhodca Matúš Grega. Do hlavného mesta prišli už v piatok a prenocovali v hoteli Remy vo Vajnoroch.

Na Chate Mladosť v stredisku Remata, okres Prievidza, v dňoch 7. a 8. marca 2015 sa z iniciatívy Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov a Športovo-technickej komisie pre bocciu, konalo školenie rozhodcov boccie. Stretnutia arbitrov z celého Slovenska, tých skúsenejších, ale aj úplných nováčikov, sa zúčastnili aj zástupcovia nášho športového klubu Boccia ZOM Prešov.

Okrem toho, že v boccii hrajú proti sebe jednotlivci, existuje aj jej párová a tímová verzia. Tímy sú zložené z troch hráčov spoločne v kategórii BC1/BC2 a v pároch stoja, respektíve sedia proti sebe dvojice samostatne v kategóriách BC3 a BC4.

V piatok, 24. októbra 2014, sa v malej telocvični Základnej školy na Prostějovskej ulici v Prešove, konala prezentácia športu boccia. Táto aktivita sa realizovala z iniciatívy občianskeho združenia ZOM Prešov a v rámci projektu „Aj ty môžeš víťaziť“ podporeného Nadáciou pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom.

Osmička najlepších v každej zo štyroch kategórií bola pozvaná na Boccia Masters, najprestížnejší turnaj, aký sa na Slovensku počas roka organizuje. Táto zároveň posledá súťaž jednotlivcov sezóny sa konala v sobotu 18.10.2014 v Mestskej športovej hale v Nitre, v usporiadateľskej réžii športového klubu Altius Bratislava a za prispenia Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov.