Rozpačitý začiatok nováčika

Rozpačitý začiatok nováčika

Po jesennej klasifikácii, je našim novým hráčom v kategórii BC2 Rastislav Kurilák, ktorý sa v sobotu 21.3.2015 zúčastnil svojho prvého ligového kola v Bratislave. Spolu s ním na turnaj cestoval aj náš novo-preškolený rozhodca Matúš Grega. Do hlavného mesta prišli už v piatok a prenocovali v hoteli Remy vo Vajnoroch.

Prvé ligové kolo sa začalo ráno o 08:45 hod. krátkym privítaním súťažiacich a rozhodcov. Hralo sa na štyroch kurtoch. Prvý zápas po napínavom priebehu prehral Rasťo s Martinom Opátom (ŠK Altius Bratislava) 1:3. V druhom zaplatil takzvanú nováčikovskú daň a po chybách prehral s Róbertom Mezíkom (ŠK Altius Bratislava) vysoko 0:12. V treťom víťazstvom 8:0 nad Romanom Bertókom (ŠK Hrabiny) si vylepšil skóre, čo mu však nestačilo na postup zo skupiny a z ďalších bojov vypadol. Svoje prvé vystúpenie teda zavŕšil konečným 10. miestom z celkovo 17-tich zúčastnených hráčov.

Hovorí Rasťo Kurilák: Môj prvý, ostrý štart hodnotím rozpačito, ako z hľadiska mojej predvedenej hry, dosiahnutého výsledku, tak aj samotného turnaja. Budem sa musieť poučiť zo zbytočne urobených taktických chýb, nejako odbúrať nervozitu, až po to, aby som napríklad nebol počas turnaja hladný. Mojim cieľom je zostať v hre ešte aj v jesennej časti sezóny, kedy sa hrajú turnaje pre hráčov do ôsmeho miesta slovenského rebríčka. A v týchto vodách niekde by som sa chcel pohybovať.

Matúš Grega rozhodoval päť zápasov v skupinách a jeden vo štvrťfinále. Mal neľahkú pozíciu, vzhľadom na chýbajúcu časomieru sa niektoré zápasy neúmerne predlžovali, neraz musel hráčov upozorniť na chyby, ktorých sa dopustili v boxe pri prešľapoch alebo pri viacnásobnom premeriavaní loptičiek.

Hovorí Matúš Grega: Rozhodovalo sa mi dobre, Niektoré zápasy boli ťažšie, pretože súboje boli vyrovnanejšie a rozdiely tým pádom „na tesno“. Mal so možnosť v praxi si odskúšať, zažiť a uplatniť novonadobudnuté vedomosti a zručnosti získané na nedávnom školení rozhodcov na Remate. Oceňujem aj prítomnosť našej medzinárodnej rozhodkyne Martiny Kinčešovej na tomto turnaji, ktorá sledovala prácu nás rozhodcov, upozorňovala na prípadné chyby a poskytla nám cenné rady, dôležité pre úroveň a kvalitu rozhodovania v boccii na Slovensku.

Po poslednom zápase a náročnom dni sa v podvečer obaja naši zástupcovia vydali na dlhú cestu domov do Prešova. (rk)

Účasť zástupcov ŠK Boccia ZOM Prešov na celoslovenských a medzinárodných podujatiach, organizáciu vlastných podujatí, propagačných akcií i tréningový proces, v rámci dlhodobého projektu „Aj ty možeš víťaziť“, podporuje:

NADÁCIA PRE DETI SLOVENSKA z Fondu HODINA DEŤOM

Galéria