O galérii

O galérii

Hlavným poslaním prešovskej bezbariérovej Galérie Abilympiáda je morálna aj finančná podpora umelcov so zdravotným postihnutím formou propagácie a predaja ich umeleckých diel a výrobkov. Galéria má štatút chránenej dielne - pracujú tu ľudia so zdravotným postihnutím. Galéria bola slávnostne otvorená v roku 2007. Internetový obchod bol zriadený v roku 2014.

V galérii vystavujú svoje diela autori so zdravotným postihnutím ako aj zdraví umelci, aby sa naplnil zmysel inklúzie. Spolupracujeme s amatérskymi tvorcami, aj s medzinárodne uznávanými profesionálmi. V Galérii Abilympiáda môžete vidieť maľby, kresby, fotografie, drevorezbu, čipku, výrobky zo skla aj kovu, keramiku, bižutériu aj iné netradičné druhy umenia. 

Okrem podpory výtvarného umenia (vernisáže a výstavy) sa tu organizujú autorské čítania literatúry (poézia aj próza), športové turnaje (boccia, šach), spoločenské podujatia (fašiangové slávnosti, večierky, kulinárske hody) aj pracovné stretnutia miestnych organizácií. 

Vystavované diela je možné aj kúpiť. Kúpou diel podporujete autorov so zdravotným postihnutím a prevádzku chránenej dielne. Okrem vlastného úžitku, či dekorácie, alebo darčeka pre blízkeho, tak môžete získať aj dobrý pocit z ušľachtilého skutku. Keďže galéria má štatút chránenej dielne, firmy a organizácie s 20 a viac zamestnancami môžu tu nakupovať v rámci tzv. náhradného plnenia. Pre viac informácií nás pokojne kontaktujte.

Zriaďovateľom a prevádzkovateľom Galérie Abilympiáda je občianske združenie ZOM Prešov. 

adresa:    Galéria Abilympiáda, Masarykova 20, 080 01  Prešov
tel.:            051 / 452 38 05
e-mail:      zompresov@zompresov.sk  
web:          www.zompresov.sk

otvorené:  pondelok až piatok, od 9:00 do 15:30 hod.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Súbory na stiahnutie