A na záver sezóny prišiel „výbuch“ v Nitre

A na záver sezóny prišiel „výbuch“ v Nitre

Osmička najlepších v každej zo štyroch kategórií bola pozvaná na Boccia Masters, najprestížnejší turnaj, aký sa na Slovensku počas roka organizuje. Táto zároveň posledá súťaž jednotlivcov sezóny sa konala v sobotu 18.10.2014 v Mestskej športovej hale v Nitre, v usporiadateľskej réžii športového klubu Altius Bratislava a za prispenia Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov.

Hralo sa od rána, so začiatkom o deviatej hodine, na piatich kurtoch, vyraďovacím ko-systémom a pre hráčov bol, okrem ovocia, nachystaný aj call-room. A práve pravidlami turnaja obmedzený počet pozvaných hráčov mal za následok, že výprava prešovských športovcov mala tentoraz miniatúrnu podobu. Jeden hráč v kategórii BC3 Boris Klohna, asistent Michal Kall a druhý člen doprovodu Matúš Grega mali tú česť a právo, po prvý krát reprezentovať náš klub „ŠK Boccia ZOM Prešov“ na tomto výnimočnom podujatí. O to väčšie však boli ciele a očakávania, ku ktorým nás oprávňovalo aktuálne líderské, rebríčkové postavenie nášho hráča.

Pozrime si teda priebeh časti Boccia Masters 2014 z pohľadu nášho jediného aktéra. Hovorí Boris Klohna: „Na svoj prvý zápas som nastúpil proti Stanovi Minárikovi z Považskej Bystrice. Stano dosiaľ takmer celú sezónu, zo zdravotných dôvodov, vynechal a na Masters sa objavil, pre mňa celkom nečakane. Ešte nikdy som s ním nehral. Ale tým pádom, logicky, ani on so mnou. Mal som červené, zahájil som na diaľku a po prvej smene som vyhrával 3:0. V druhej smene si to dal Stano pred seba, ja som si s tým nevedel poradiť a bolo 3:2. V tretej časti som to hodil znova do diaľky a farebnou som to uspokojivo potvrdil. Stano sa však svojou treťou loptou usalašil bližšie ako ja. Mne sa v zápätí podarilo kontrovať a do konca smeny sa stav už nezmenil. Do štvrtého dejstva sme nastupovali za stavu 4:2 pre mňa a ja som si začal pomaly uvedomovať, že to nemusí stačiť. A veru ani nestačilo. Stanislav svojou precíznou hrou otočil na 4:6. Súper chyby nerobil, ja áno. Preto som prehral v prvom kole a šanca na reparát nebola. Na turnaji som skončil ešte pred obedom. Prežil som si pocity sklamania, zlyhania, nesplneného očakávania a všetky tie ostatné negatívne emócie, ktoré tiež šport prináša.“

Turnaj Boccia Masters 2014 nepriniesol až toľko prekvapení, ako nedávne M-SR v Dubnici n/Váhom. Ale niektoré predsa len áno. Okrem skorého vypadnutia lídra BC3 Klohnu, nečakal sa „nepostup“ reprezentanta Roba Ďurkoviča v BC4, či večne tretieho Martina Benčata z BC1. Naši najlepší svetoví hráči tentoraz nezaváhali a získali tituly. Jakub Nagy BC1 a Róbert Mezík BC2 si svojimi víťazstvami napravili chuť po Dubnici a náš druhý na svete Samo Andrejčík BC4 hraje dlhodobo stabilne a na vysokej úrovni. Adam Burianek BC3 sa dočkal svojho v tomto roku prvého individuálneho zlata, aj keď v minulosti bol iste zvyknutý na výnosnejšie žatvy.

Boccia sezóna 2014 pomaly končí. Čakajú nás úž „len“ tímové a párové Majstrovsvá Slovenska v novembri v Bratislave. Náš ŠK Boccia ZOM Prešov budu reprezentovať dva páry BC4 a jeden pár BC3. Obhajoba titulu v BC3 bude nesmierne ťažká, tak uvidíme. Možno sa dočkáme prekvapenia od Mariána Klimča a Anky Mihovej v BC4. Do Bratislavy sa chystá veľká skupina hráčov, asistentov a fanúšikov z Prešova. Všetci spoločne budú chcieť osláviť záver vydarenej sezóny, po ktorej bude, už definitívne zimovať na prvom mieste slovenského rebríčka v kategŕii BC3 Boris Klohna a ostatní si budú plávať v pokojných vodách stredov svojich tabuliek, s víziou zlepšenia v budúcom roku.

Účasť zástupcov ŠK Boccia ZOM Prešov na celoslovenských i medzinárodných podujatiach, propagačné akcie i tréningový proces v rámci dlhodobého projektu „Aj ty možeš byť víťaz“ podporujú:

NADÁCIA PRE DETI SLOVENSKA z Fondu HODINA DEŤOM
KARPATSKÁ NADÁCIA a U.S. STEEL, KOŠICE, S.R.O. z programu Spoločne pre región
KOMUNITNÁ NADÁCIA V. ŠARIŠ v rámci programu OBČIANSKEJ VOĽBY PIVOVARU ŠARIŠ
PKO Prešov
MESTO PREŠOV
PICTUS  - GRAFICKÉ ŠTÚDIO, Prešov
REVO-MAT, s. r. o., Piešťany - dovoz, predaj, výdaj a servis zdravotníckych pomôcok
ARES, s. r. o., Bratislava - bezbariérové riešenia

Súbory na stiahnutie

Galéria