Archív článkov ZOM Prešov, Neziskové, občianske združenie

V sobotu (3. mája 2014) sa v Bratislave konal 4. ročník Turnaja belasého motýľa v paralympijskom športe boccia. Usporiadateľom podujatia bola Organizácia muskulárnych dystrofikov. Tretie miesto v kategórii BC3 si vybojoval člen športového klubu Boccia ZOM Prešov, Boris Klohna, s asistentom Michalom Kallom.

V sobotu (26. apríla 2014) sa uskutočnil v Prešove prvý ligový boccia turnaj na Východnom Slovensku v histórii. Zúčastnila sa ho elita hráčov v kategórii BC3 z celého Slovenska. Organizátorom podujatia bol športový klub Boccia ZOM Prešov a Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov.

Zástupcovia športového klubu BOCCIA ZOM Prešov sa v sobotu 29.3.2014 zúčastnili 2.ligového kola v bocci v kategórii BC3. Ligový turnaj sa konal v bezbariérovej telocvični ZŠ Turie. Organizoval ho ŠK OMD Farfalletta Žilina pod gesciou Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov.

Vo štvrtok, 6. marca 2014 sa v prešovskej bezbariérovej Galérii Abilympiáda uskutočnil v poradí už 5. ročník rekreačného šachového turnaja pod názvom Šarišská šachová šou. Hráči pochádzali z celého Slovenska. A ako tradične prišli aj Majstri sveta.

Prešovskí hendikepovaní športovci v bocci dosiahli ďalší úspech. Hráč s telesným postihnutím, Boris Klohna, spolu so svojim športovým asistentom, Michalom Kallom, získali v sobotu, 1. marca 2014, zlatú medailu v hre boccia. Stalo sa to na oficiálnom turnaji 1. ligového kola kategórie BC3 v Bratislave.

Plesovú sezónu v Bratislave zahajuje Ples v Opere. V Prešove túto úlohu prebralo občianske združenie ZOM Prešov. Uplynulú sobotu, 19.10.2013, organizovalo už 19-ty ročník Celoslovenského plesu mládeže s telesným postihnutím v hoteli Dukla. Záštitu nad plesom prevzal predseda Prešovského samosprávneho kraja, Peter Chudík.

Počas víkendu 2. – 4. augusta 2013 mohli obyvatelia a turisti na Zemplínskej Šírave stretávať neobyčajne veľa mladých ľudí používajúcich invalidný vozík alebo barly. Boli to amatérski ale aj profesionálni športovci z celého Slovenka, ktorí sa zúčastnili XXXIII. Športových hier mládeže s telesným postihnutím.