Archív článkov ZOM Prešov, Neziskové, občianske združenie

Svetovou boccia udalosťou roka 2014 boli bezpochyby Majstrovstvá sveta v Číne (19. - 28.09.2014). Slovensko je jednou z 31 krajín planéty, ktoré sa tejto akcie zúčastnilo. Mali sme zastúpenie v tímoch BC1/BC2 a jednotlivcoch v kategóriách BC1 (Nagy, Baláži), BC2 (Mezík, Král) a BC4 (Ďurkovič, Strehársky, Andrejčík).

V kinosále Domova sociálnych služieb na Volgogradskej ul. v Prešove, sa v stredu 24.9.2014 uskutočnil turnaj jednotlivcov v boccii. Zúčastnili sa ho zdravotne postihnutí obyvatelia tohto zariadenia, klienti partnerskej organizácie Barlička z Prešova a ostatní hráči, členovia občianskeho združenia ZOM Prešov, organizátora podujatia.

Dňa 19.9.2014 sa v Športovej hale v Rožňave uskutočnil Turnaj tímov v integrovanej boccii, organizovaný Mestom Rožňava, Domom Matice slovenskej v Rožňave a firmou BASHTO. Turnaj otvoril primátor Rožňavy Pavol Burdiga, úvodné slovo mala riaditeľka Domu Matice Slovenskej v Rožňave Zlatica Halková a organizačné pokyny predniesol hlavný rozhodca Ondrej Bašták Ďurán. Na otvorení sa zúčastnili aj zástupcovia partnerských miest Rožňavy z Českej Republiky, Maďarska a Srbska.

V sobotu, 16. augusta 2014 sa v areáli reštaurácie Lietadlo v Podlipníkoch (20 km za Prešovom, smerom na Vranov nad Topľou), konalo významné športovo-kultúrne podujatie. Cieľom tejto aktivity, ktorú zorganizovalo občianske združenie ZOM Prešov bolo upozorniť na potreby ľudí s ťažkým zdravotným posthnutím.

25. – 27. júla 2014, sa na Zemplínskej Šírave, v bezbariérovom hoteli Chemes, konal 34. ročník Športových hier mládeže s telesným postihnutím. Súťažilo tu viac ako 70 športovcov z celého Slovenska. Organizátorom hier bolo občianske združenie ZOM Prešov.

Vo štvrtok, 17. júla 2014, sa v prešovskom kultúrnom zariadení PKO Šváby na Sídlisku Šváby odohral celodenný rekreačný integračný turnaj v hre boccia. Zišlo sa tu do 50 účastníkov z ktorých 25 sa rozhodlo aj súťažiť. Organizátorom podujatia je občianske združenie ZOM Prešov.

S finančnou podporou Nadácie HB Reavis v zamestnaneckom programe sa v dňoch 15. – 20.6.2014, v bezbariérovom hoteli Máj v Piešťanoch uskutočnilo sústredenie, rekondičný pobyt priaznivcov boccie z celého Slovenska pod názvom Boccia KEMP Piešťany 2014.

V bratislavskej športovej hale AircraftSportHouse sa v sobotu 14.6.2014 konalo 4.ligové kolo párov a tímov v bocci. Organizoval ho športový klub Organizácie muskulárnych dystrofikov BOCCIAN Bratislava v spolupráci so Slovenským zväzom telesne postihnutých športovcov. Turnaja sa celkovo zúčastnilo 51 športovcov vrátane dvoch reprezentačných tímov z Česka. Hralo sa v troch halách spolu na ôsmych kurtoch, podľa pravidiel BisFed.

V piatok, 6. júna 2014 od 13:00 hod., sa v prešovskej bezbariérovej Galérii Abilympiáda konala Výročná členská schôdza občianskeho združenia ZOM Prešov. Jej súčasťou bola aj tradične netradičná Vernisáž pri grile...

Vo štvrtok (22. mája 2014) sa v prešovskom bezbariérovom Zábavno-obchodnom centre MAX uskutočnil exhibičný priateľský turnaj pod názvom Boccia Duel MAX. Súťažili prešovské občianske združenia ZOM Prešov a OZ Barlička, ktoré sa dlhodobo venujú podpore kvality života ľudí s ťažkým telesným postihnutím. Výsledok tohtoročného 4. ročníka prekvapil...