Boccia liga - 2. kolo BC2 a BC3 - 2015

Boccia liga - 2. kolo BC2 a BC3 - 2015

V jednom dni, ale na dvoch miestach, v sobotu 18.04.2015, sa konalo 2. ligové kolo najvyššej slovenskej súťaže v boccii jednotlivcov. Aj výprava ZOM Prešov sa tým pádom rozdelila na dve časti. Hráč Boris Klohna s asistentom Michalom Kallom a rozhodcom Matúšom Gregom sa vydali na turnaj BC3 do Žiliny a hráč Rastislav Kurilák s asistentom a rozhodcom v jednej osobe Jozefom Fejerčákom na turnaj BC2 do Bratislavy.

V peknej bezbariérovej telocvični ZŠ Turie neďaleko Žiliny sa od rána rozbehli boje v štyroch základných skupinách, v každej po troch hráčoch, v kategórii BC3. Prví dvaja zo skupín postupovali do popoludňajšieho štvrťfinále. Organizáciu turnaja mal na starosti domáci klub OMD v SR zo Žiliny. Do rozhodovania sa zapojil aj ďalší náš zástupca, rozhodca Matúš Grega.

Náš hráč Klohna vo svojej skupine najskôr porazil Ruda Krajčíra (OMD v SR Bratislava) 8:0 a následne zvíťazil aj nad domácou hráčkou Majkou Smolkovou tesne, v pomere 3:2. Svoju skupinu vyhral a spolu so Smolkovou obaja postúpili do ďalších bojov. Štvrťfinále však pre nášho hráča znamenalo stopku, pretože v ňom prehral s českým hráčom Markom Drahoňským (Kociánka Brno) vysoko 1:10.

Účasť kvalitných českých hráčov je „tradičnou špecialitou“ tohto žilinského turnaja, pričom ich umiestnenia sa ale do slovenského rankingu nezapočítavajú. Okrem Drahoňského sa v Turí svojou vynikajúcou hrou predviedol aj úspešný český reprezentant Kamil Vašíček, z toho istého brnenského klubu, ktorý nakoniec celý turnaj aj s prehľadom vyhral. Konečné poradie 1. Kamil Vašíček CZE, 2. Luba Škvarnová (OMD v SR Žilina), 3. Marek Drahoňský CZE. V redukovanom poradí skončil hráč ŠK ZOM Prešov Boris Klohna na nelichotivom 6. mieste a s obhajobou minuloročného celkového prvenstva na Slovensku, to už začína vyzerať „všelijako“.

Náš druhý hráč Rastislav Kurilák sa na svoj turnaj vybral do Bratislavy už v piatok, a po prenocovaní v hoteli Remy, odohral svoj turnaj, ktorý sa konal v telocvični DSS na Mokrohájskej ulici. Hralo sa na štyroch kurtoch, za účasti 15-tich hráčov kategórie BC2, v štyroch skupinách. Turnaj organizoval ŠK Altius Bratislava a bol na ňom prítomný aj reprezentačný tréner Martin Gabko. Do rozhodovania sa zapojil aj ďalší náš zástupca, rozhodca Jozef Fejerčák. Rasťo svoj prvý zápas v skupine prehral s domácim Jakubom Gregorom 1:5 a druhý s tiež domácim zástupcom ŠK Altius Petrom Minarechom 0:7. Do ďalších bojov tak teda znova nepostúpil. Celý tento turnaj nakoniec vyhral reprezentant Róbert Mezík (ŠK Altius), pred Tomášom Králom (ŠK TP Viktória TS Žiar nad Hronom) a tretí skončil Martin Opát (ŠK Altius).

Po turnaji Rasťo povedal: „ Prvý zápas s Jakubom som takticky nezvládol najmä v druhej zmene, lopty mi odskakovali a premrhal som šancu na lepší výsledok. Čakal ma existenčný zápas s Petrom Minarechom, hráčom, ktorý patrí do užšej špičky v našej kategórii. Chcel som ho zdolať a postúpiť zo skupiny. Prvé tri zmeny sa niesli v mojich tesných a priateľných prehrách 0:1, bol som so svojou hrou celkom spokojný. V poslednej zmene som, ale jasne prehral a s celkovým skóre 0:7 a dvomi prehrami v skupine pre mňa turnaj skončil. Jednoznačne sa musím a chcem zlepšiť,  aby som sa v budúcnosti herne mohol dostať do prvej osmičky.

Oba tieto turnaje sa konali s poverenia ŠTK Boccia, pod záštitou a s podporou SZTPŠ. Účasť zástupcov ŠK Boccia ZOM Prešov na celoslovenských a medzinárodných podujatiach, organizáciu vlastných podujatí, propagačných akcií i tréningový proces, v rámci dlhodobého projektu „Aj ty možeš víťaziť“, podporujú:

NADÁCIA PRE DETI SLOVENSKA z Fondu HODINA DEŤOM

PKO Prešov
MESTO PREŠOV
PICTUS  - GRAFICKÉ ŠTÚDIO, Prešov
REVO-MAT, s. r. o., Piešťany - dovoz, predaj, výdaj a servis zdravotníckych pomôcok
ARES, s. r. o., Bratislava - bezbariérové riešenia

Súbory na stiahnutie

Galéria