Ďalší prenikavý úspech na medzinárodnom poli

Ďalší prenikavý úspech na medzinárodnom poli

Na práve skončenom Európskom pohári v dňoch 1. - 4. apríla 2015 v Španielsku v mestečku Sant Cugat neďaleko Barcelony, famózne reprezentovali naši bocciisti a dosiahli ďalší prenikavý úspech slovenskej boccie na medzinárodnom poli. V silnej konkurencii 23 krajín vybojovali v pároch BC4 zlaté medaile Samuel Andrejčík, Matrin Strehársky a Róbert Ďurkovič a v jednotlivcoch BC4 ešte samostatne pridal striebornú medailu posledne menovaný Róbert Ďurkovič.

Za zmienku stoja aj umiestnenia ďalších našich, Róberta Mezíka v BC2 a prekvapujúco aj Lukáša Balážiho v BC1, ktorí postúpili zo zvojich základných skupín a skončli v prvej osmičke. Veľkú smolu mal v jednotlivcoch BC4 Samuel Andrejčík, ktorý po jedinej prehre s reprezentantkou Veľkej Británie, neposúpil zo skupiny. Stále však ostáva našou veľkou medailovou nádejou pre ďalšie európske a svetové podujatia. To isté platí a o našom tíme BC1/BC2 v zložení Róbert Mezík, Tomáš Král, Jakub Nagy a Lukáš Baláži, ktorým sa tiež smolne nepodarilo obhájiť medailu z posledných Majstrovstiev Európy 2013.

Našu krajinu reprezentovali ešte Adam Burianek v BC3-ke a jediná žena v hráčskom kádri Lenka Ďurdinová v BC1. Po striedavých, čiastkových úspechoch skončili svoje boje už v základných skupinách.

Slovensko v boccii potvrdilo svoju príslušnosť k absolútnej európskej špičke, spolu s Veľkou Britániou, Portugalskom a Gréckom, s potenciálom na udržanie i vylepšovanie tejto pozície. Bude to však záležať od vytvárania podmienok pre ďalší rozvoj tohto krásneho športu hlavne na klubovej úrovni, rozširovania národnej špičky a konkurencie pre tých najlepších.

Z klubového hľadiska v ZOM Prešov nás môže iba tešíť, že sme spomínaných medailistov mohli nedávno privítať na ligovom kole v Podlipníkoch, a napríklad taký Robo Ďurkovič skončil v Podlipníkoch tretí a na Európe druhý. Potvrzduje to, že náš turnaj mal skvelú úroveň a naši najlepší sa na ňom výborne rozohrali pre následný veľký európsky úspech. (bk)

Galéria