Boccia - v Žiline štvrtí, ale vlastne druhí

Zástupcovia športového klubu BOCCIA ZOM Prešov sa v sobotu 29.3.2014 zúčastnili 2.ligového kola v bocci v kategórii BC3. Ligový turnaj sa konal v bezbariérovej telocvični ZŠ Turie. Organizoval ho ŠK OMD Farfalletta Žilina pod gesciou Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov.

Výpravu ŠK BOCCIA ZOM Prešov tvorili hráč Boris Klohna, asistent Michal Kall a rozhodca Matúš Grega. Ambíciou výpravy bolo nadviazať na úspech z prvého kola, kde sa im podarilo získať 1.miesto. Spestrením turnaja bola aj možnosť zúčastniť sa voľby prezidenta SR do prenosnej urny. Ďalšou zaujímavosťou turnaja bola aj účasť dvoch špičkových českých hráčov Kamila Vašíčka a Josefa Suchého. Hráči boli vylosovaní do troch skupín, z ktorých najlepší z prvých dvoch miest a dvaja najlepší z tretieho miesta postupovali do štvrťfinálovej vyraďovacej fázy. Náš prešovský boccista Klohna s asistentom Kallom vstúpili do turnaja úspešne a svoju skupinu vyhrali. Vo štvrťfinálovom zápase zvíťazili nad domácim Michalom Tižom a postúpili medzi posledných štyroch. Prvé semifinále tvorili Kamil Vašíček (CZ) a Mária Smolková (ŠK OMD Farfalletta Žilina) a druhé Josef Suchý (CZ) a Boris Klohna (ŠK BOCCIA ZOM Prešov). Napínavý zápas prešovského reprezentanta sa bohužiaľ skončil prehrou 1:3. Keďže aj v druhom semifinále zvíťazil český reprezentant, finále bolo výlučne českou záležitosťou. V súboji o tretie miesto zvíťazila Smolková nad Klohnom 5:1 a prešovská Boccia ostala tentoraz bez medaily.

Z dlhodobého hľadiska to však nebolo zlé umiestnenie, pretože do slovenského rankingu sa umiestnenia českých reprezentantov nezapočítavajú. Takže sme pre Prešov získali 2.miesto a už teraz sa tešíme na 3.ligové kolo, ktoré sa bude konať 26.4.2014 po prvýkrát práve v Prešove. (bk)