Viac ako 70 športovcov s hendikepom súťažilo na Šírave

Viac ako 70 športovcov s hendikepom súťažilo na Šírave

25. – 27. júla 2014, sa na Zemplínskej Šírave, v bezbariérovom hoteli Chemes, konal 34. ročník Športových hier mládeže s telesným postihnutím. Súťažilo tu viac ako 70 športovcov z celého Slovenska. Organizátorom hier bolo občianske združenie ZOM Prešov.

Tentoraz organizátori zredukovali počet športových disciplín na 3 najobľúbenejšie v minulých ročníkoch. Streľbu zo vzduchovky, hod šípok na terč a kráľovskou disciplínou bola paralympijská hra boccia. Vo všetkých športoch súťažili hráči spoločne, bez rozdielu veku, pohlavia, či zdravotného postihnutia.  
 

V hre boccia zvíťazil a 1. miesto obsadil Rastislav Kurilák, 2. miesto získal Marián Klimčo a tretia skončila Jana Lysáková. Je potrebné dodať, že všetci traja sú členmi športového klubu Boccia ZOM Prešov a zúčastňujú sa spoločných tréningov.

V streľbe zo vzduchovky zvíťazil Marián Klimčo, ktorý tak na hrách ako jediný získal 2 medaily. Druhé miesto obsadila Iveta Kallová staršia a tretí skončil Michal Kall starší. V hode šípok na terč bol prvý Peter Lovaš, Druhé miesto si vybojovala Eva Szynaliková a tretí bol Marek Zázrivec.

Rastislav Kurilák (1. miesto v boccii): „Dnešné víťazstvo je pre mňa veľkým prekvapením. Nikdy predtým som nedosiahol takýto úspech. Tieto hry, na ktorých sa zúčastňujem pravidelne, mi umožňujú stretnúť priateľov a zmerať si s nimi sily v rôznych športových disciplínach. Rád prídem aj o rok.“

Podujatie sa realizuje v rámci projektu „Aj ty môžeš víťaziť“ s podnázvom „Boccia Šírava 2014.“. Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom. Podujatie sa uskutočnilo tiež vďaka podpore z programu Občianska voľba Pivovaru Šariš, ktorý realizuje spoločnosť Pivovary Topvar, a.s. za pomoci Komunitnej nadácie Veľký Šariš. Plagát a zoznam všetkých podporovateľov uvádzame na konci správy.

Najbližší rekreačný a integračný turnaj pod názvom Boccia Day 2014 organizuje klub Boccia ZOM Prešov v sobotu dopoludnia, 16. augusta 2014, v športovej hale Reštaurácie Lietadlo pri obci Podlipníky, 20 km od Prešova smerom na Vranov nad Topľou. Záujemcovia môžu využiť aj možnosť zúčastniť sa Benefičného festivalu Koliesko, ktorý sa uskutoční v ten istý deň na vedľajšom amfiteátri o 15:00 hod..  Viac informácií nájdete na webe – www.zompresov.sk.

PODPOROVATELIA:

Nadácia pre deti Slovenska
Hodina deťom
Komunitná nadácia Veľký Šariš
Občianska voľba Pivovaru Šariš
Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR
PKO Prešov
OZ M.A.J.
Pictus – grafické štúdio Prešov

Galéria