V Prešove ďalší vydarený ročník Šarišskej šachovej šou.

V Prešove ďalší vydarený ročník Šarišskej šachovej šou.

„Vitajte na tejto veľkej mega šou“! Touto výstižnou vetou privítal 1. mája 2024 v hracej miestnosti prešovskej bezbariérovej Galérii Možností asi päťdesiat prítomných hráčov, priaznivcov, doprovodu a pozvaných na úvod 12. ročníka motivátor a predseda ZOM Prešov Boris Klohna. Poprial šachistom veľa úspechov v turnaji a ostatným príjemné prežitie tejto šou.

Vzhľadom k tomu, že na tomto turnaji môžu hrať aj šachový začiatočníci, rozhodca turnaja Emil Konkoľ v krátkosti pripomenul základné šachové pravidla. Hralo sa na 5 kôl, tempom 2 x 20 min na partiu. Turnaj bol pre prvých troch telesne postihnutých šachistov nominačný na tohtoročné majstrovstvá SR TPaV.

Šarišská šachová šou, tak ako v minulých ročníkoch začala odmeneným vecnými cenami pre hráča, ktorý mal na turnaj najdlhšiu cestu. Tento rok si cenu prevzal Viacheslav Anikeev z Ukrajiny. Cenu pre najstaršieho hráča turnaja si prevzal Milan Marványi. A symbolicky jeden zo svojich šachových pohárov odovzdala Nika Konkoľová najmladšej šachistke turnaja Patrícii Hyrlíkovej, popriala jej veľa úspechov v šachovom svete.

V tomto turnaji, ktorý nemá na Slovensku obdobu sa hralo nielen o víťazstvo v hlavnom turnaji, ale odmenený pohármi, medailami a vecnými cenami boli aj hráči v kategóriách, ZŤP, vozičkári, ženy, seniori, žiaci a ostatní. Celkom v turnaji hralo 31 šachistov, 14 malo ZŤP z toho 6 vozičkári, 5 žien, 6 seniorov a 7 žiakov.

Turnaj vyhral Richard Marcin z Lemešan pred Prešovčanmi Dominík Nadráži a Peter Ptáček. Ďalšie poradie: 4. Juraj Tirpak, Trebišov, 5. Viacheslav Anikeev, Ukrajina, 6. Lukáš Mrážik, Košice, 7. Sebastián Oleár, Prešov, 8. Vasiľ Slivka, Ľubotice, 9. Dominík Kochán, Prešov, 10. Jozef Kojnok, Kojatice, 11. Milan Marványi, Prešov, 12. Martin Ganaj, Poprad, 13. Tomáš Hrisičák, Kysak, 14. Imrich Koštialik, Veľký Šariš, 15. Erika Kostová, Kurov, 16. Štefan Kristián, Prešov, 17. Karol Kalapoš, Košice, 18. Marián Klimčo, Medzianky, 19. Rastislav Furdík Prešov, 20. Martin Januvka, Košice, 21. Peter Jambor, Poprad, 22. Ján Kamenický, Košice, 23. Martin Tomaško, Gelnica, 24. Gabriela Buššová, Košice, 25. Oliver Urban, Prešov, 26. Michal Mikuš, Košice, 27. Patrícia Hyrlíková, Prešov, 28. Zuzana Dentisová, Prešov, 29. Marián Leško, Košice, 30. Katarína Glosová, Prešov a 31. Martin Šoltys, Prešov.

Kategóriu ZŤP vyhral Dominík Nadráži, pred Viacheslavom Anikeevom a Milanom Marványim. Poradie medzi vozičkármi bolo 1. Erika Kostová, 2. Štefan Kristián, 3. Marián Klimčo, 4. Martin Januvka, 5. Martin Tomaško , 6. Márián Leško. Medzi ženami bola najlepšia Erika Kostová, pred Gabrielov Buššovou a Patríciou Hyrlíkovou. Seniórov vyhral Viacheslav Anikeev, pred Vasiľom Slivkom a Jozefom Kojnokom. Zo žiakov bol najlepší Lukáš Mrážik, pred Sebastánom Olearom a Imrichom Koštialikom. V kategórií ostatný bolo poradie: 1. víťaz turnaja Richard Marcin, 2. Peter Ptáček, 3. Juraj Tirpak.

Celý turnaj sa niesol v milej a priateľskej atmosfére. Prevládala radosť zo stretnutia, dobrá nálada a predovšetkým úsmev. V priebehu hry nebola podaná žiadna reklamácia. ŠŠŠ sa uskutočnila za podpory sponzorov: Slovenský šachový zväz, Šachový klub Ružomberok, ZOM Prešov a f.o. Roman Sleziak Stankovany. Ďakujeme všetkým za prípravu podujatia a príjemné stretnutie. Tešíme sa na ďalší ročník ŠŠŠ.

Ďakujeme pánu Emilovi Konkoľovi za riadenie turnaja, vyhodnotenie a ocenenie víťazov. Súčasťou podujatia bol aj skvelý guláš, ktorý pripravil Ivan Schmidt a výborná šachová, priateľská atmosféra.
Dovidenia o rok priatelia!

Zapísal Emil Konkoľ

Galéria