Športové hry na Šírave 2022

Športové hry na Šírave 2022

Občianske združenie ZOM Prešov opätovne pripravilo pre svojich členov a ostatných záujemcov z radov ľudí s telesným postihnutím, celoslovenské športové hry, rekondičný pobyt a boccia kemp pre mládež.

Toto tradičné troj-podujatie pod názvom “ŠH:REK 2022” sa konalo od 29.7. - 5.8.2022 v bezbariérovom Wellness Hoteli Chemes v stredisku Kamenec na Zemplínskej Šírave. Vyše 60 účastníkov z celého Slovenska malo možnosť súťažiť v streľbe zo vzduchovky, hode šípkami a boccii. Pripravená bola aj prezentácia rôznych iných paralympijských športov, ako curling, atletika, hokej, cyklistika, stolný tenis, plávanie a pod.. 

Súčasťou rekondičného pobytu bola možnosť rehabilitácie, využívania hotelového bazéna so zdvihákom pre ľudí so sťaženou pohyblivosťou, prezentácie firiem s kompenzačnými pomôckami, špecializované sociálne poradenstvo a iný bohatý voľnočasový program.

Počas celého podujatia prebiehal odborný boccia kemp pre mládež a ostatných, ktorého cieľom bolo prilákať nových záujemcov o tento paralympijský šport, objaviť a rozvíjať talenty, zlepšiť výkonnosť už zapojených športovcov, motivovať k aktívnemu športovaniu a zdravému životnému štýlu.
 

Súbory na stiahnutie

Galéria