Šírava 2018, športové hry a rekondičný pobyt

Šírava 2018, športové hry a rekondičný pobyt

V prispôsobenom, bezbariérovom prostredí Wellness Hotela Chemes na Zemplínskej Šírave sa počas víkendu 20.-22.7.2018 konal už XXXVIII. ročník športových hier ľudí s telesným postihnutím. Zúčastnilo sa ho vyše 70 špotruchtivých záujemcov z celého Slovenska a súťažilo sa v streľbe, boccii a šípkach.

Cieľom podujatia bolo propagovať aktívny prístup k životu, prezentovať paraolympizmus a snaha o plnohodnotný život človeka s postihnutím. Účastníci mali možnosť prežiť letné chvíle vo vhodnom, prispôsobenom, bezbariérovom prostredí, získať nové podnety, motiváciu, zážitky, kontakty, skúsenosti a vidieť pozitívne vzory. Športovalo a súťažilo sa „o dušu“, výsledky neboli dôležité, ale pre daný moment určite podstatné. Preto aj pre históriu uvádzame poradie:

Streľba zo vzduchovky:

1. Štanda Daniel (BB)
2. Raimová Monika (ZA)
3. Miho Ján (ZA)

Šípky:

1. Bielaková Jana (DK)
2. Ištván Drahomír (PO)
3. Franeková Marcela (KE)

Boccia:

1. Klohna Boris (PO)
2. Mihová Anna (KE)
3. Kudláčová Kristína (KE)

Podujatie športových podporila Nadácia HB Reavis.


Po ukončení športových hier sa v nedeľu 22.7.2018, v tom istom hoteli, začal 6-dňový rekondičný pobyt pre viac ako 40 účastníkov. Niektorí prišli noví a niektorí ostali z predošlej akcie. Na programe bolo poradenstvo, rekreácia, rehabilitácia, stretnutia a rozhovory. Diskotéka, koncert, grilovačka, výlety, rôzne prezentácie, súťaže, hry, to všetko malo za cieľ motivovať zúčastnených a povzbudiť ich v snahách o samostatnosť v zmysle princípov nezávislého života a inklúzie. Súčasťou akcie bol aj „boccia kemp“, sústredenie pre aktívnych boccistov z radu rekreantov. Denne od 14-tej do 18-tej hodiny bola k dispozícii športová hala Gymnázia P. Horova v Michalovciach.

Rekondičný pobyt podporilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


Súbory na stiahnutie