Šírava 2016 - športové hry a rekondička

Šírava 2016 - športové hry a rekondička

Streľba zo vzduchovky, boccia a šípky, to boli súťažné disciplíny XXXVI. Športových hier mládeže s telesným postihnutím, ktoré sa konali počas víkendu 29.-31.7.2016 vo vynovenom Wellness hoteli Chemes na Zemplínskej Šírave.

Hotel je vhodný na organizovanie takýchto typov akcií. Je cenovo prístupný, má viacero bezbariérových izieb a toaliet, výťah, prispôsobený vstup, wellness, rehabilitáciu ako aj všetky ostatné priestory.

Už v piatok podvečer prebehli prvé zápasy dlhého, vyraďovacieho, otvoreného turnaja v boccii, na ktorého konci sme spoznali víťazov v osobách 1. Róbert Ďurkovič (BA), 2. Rastislav Kurilák (PO), 3. Anna Mihová (KE). Streľbe so vzduchovky na 10 metrov sa tentoraz najviac darilo 1. Monike Sabolčíkovej (KE), 2. Michalovi Kallovi ml. (PO) a 3. Danielovi Štandovi (BB). Stupne víťazov v šípkach obsadili 1. Josef Kall (PO), 2. Michal Kall st. (PO), 3. Andrea Klimeková (PO).

Celkovo sa podujatia sa zúčastnilo 78 rekreačných, amatérskych, ale aj vrcholových športovcov so zdravotným postihnutím aj bez. Hodnotná a pre mnohých motivačná mohla byť účasť paralympijskeho reprezentanta Roba Ďurkoviča, ktorý sa takto pripravoval na blížiace sa Rio2016. Víťazi boli dekorovaní medailami, odmenení diplomami a vecnými cenami. Všetci zúčastnení mali možnosť zažiť atmosféru súťaže, napätia, zdravej rivality, radosti a priateľstva.

Po športových hrách sa, v nedeľu 31.7.2016, podujatie plynule prehuplo do nadväzujúceho, 6-dňového, rekondičného pobytu, ktorého sa zúčastnili celkovo 46-sti, ostávajúci, ale aj novoprišlí rekrekreanti so zdravotným postihnutím z celého Slovenska. Okrem možnosti využívania wellness, rehabilitačných procedúr a ostatných atrakcií letoviska na Zemplínskej Šírave, bolo súčasťou podujatia poskytovanie sociálneho poradenstva, prezentácia kompenzačných pomôcok, kultúrny a spoločensky program, spoločné výlety do okolia a mnoho ďalšieho.

Opätovne vzniklo mnoho nových priateľstiev a kontaktov a veľa užitočných informácií padlo na úrodnú pôdu. Podujatie bolo ukončené v piatok 5.8.2016 popoludní a mohlo sa realizovať aj vďaka významnej podpore Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky. (bk)

Súbory na stiahnutie

Galéria