Rekondičný pobyt a športové hry na Šírave

Rekondičný pobyt a športové hry na Šírave

Spolu takmer 90 účastníkov, ľudí s telesným postihnutím z celého Slovenska, malo tradičné podujatie, ktoré sa konalo od piatka 28.7. do piatka 4.8.2017 v priestoroch bezbariérového Wellness Hotela Chemes a jeho okolí na Zemplínskej Šírave. Zorganizovalo ho občianske združenie ZOM Prešov v spolupráci s Ideálnou Mládežníckou Aktivitou o.z. a s podporou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Víkend bol venovaný predovšetkým športu. Prebehli súťaže v streľbe (1. Jozef Fejerčák PO, 2. Iveta Kallová PO, 3. Boris Klohna PO), šípkach (1. Peter Štanda BB, 2. Filip Šabler ZV, 3. Peter Lovaš BA) a v boccii (1. Boris Klohna PO., 2. Marek Špírek SN, 3. Štefan Franek KE). Víťazi obdržali vkusné diplomy a vecné ceny. Výsledky síce neboli to najdôležitejšie, ale dobré umiestnenia určite potešili. Dôležitá však bola dobrá nálada a priaznivá atmosféra.

V nedeľu večer na terase vystúpila kapela „Košickí vozíčkári“ a svojou produkciou zabávala prítomných až do neskorých nočných hodín. V pondelok bola na programe spoločná opekačka, v stredu zasa výlet na Morské oko. Prechádzky, slnenie na pláži, kúpanie v Šírave, využívanie wellnessových služieb, bazéna, výriviek, sauny, rehabilitačných procedúr, spoločenské hry, poradenstvo, konzultácie, neformálne rozhovory, to všetko tvorilo program rekondičného pobytu. (bk)

Súbory na stiahnutie

Galéria