Boccia OPEN 2021.

Boccia OPEN 2021.

Boccia je paralympijská disciplína vhodná pre všetkých. Je to interiérový šport podobný petangu. Občianske združenie ZOM Prešov usporiadalo v sobotu 17.7.2021 v bezbariérovej telocvični Základnej školy na ul. Matice Slovenskej v Prešove, integračný, eliminačný turnaj trojčlenných tímov. Zúčastnilo sa ho osem družstiev zložených so zástupcov športových klubov, firiem, združení a seniorských zoskupení.

Hralo sa na štyroch kurtoch, vyraďovacím systémom. Súťažilo sa bez rozdielu veku, zdravotného stavu, členmi tímov mohli byť nielen aktívni hráči boccie, ale aj asistenti, rodinní príslušníci, zástupcovia prítomných komunít, partnerských spoločnosti i verejnosti. Víťazné tímy obdržali medaile, diplomy a drobné upomienkové predmety. Pre všetkých účastníkov bolo pripravené občerstvenie a obed vo forme, na mieste vareného, kotlíkového gulášu.

Súčasťou podujatia bola aj prezentácia ostatných športov vhodných pre ľudí s telesným postihnutím, ako je curling, parahokej či lukostreľba. Svoj prezentačné stánky tu mali aj projekt SPV “Sme si rovní”, firma Ares, ktorá ponúka bezbariérové riešenia, združenia a jednotlivci prezentujúci svoju tvorbu a činnosť.

Toto podujatie sa zrealizovalo vďaka podpore Komunitnej nadácie Veľký Šariš z programu Šariš ľuďom. 

 

 

Súbory na stiahnutie

Galéria