V Prešove sa opäť šachovalo

V Prešove sa opäť šachovalo

V poradí už deviaty ročník Šarišskej šachovej šou sa konal v sobotu 26.6.2021 v priestoroch ZOM Prešov na Masarykovej 20 v Prešove. Zúčastnilo sa ho 15 hráčov a šachové hodiny tikali celkovo viac ako päť hodín. Súťažili ľudia so zdravotným postihnutím, ale aj ľudia bez postihnutia, seniori i deti. Svoje šachové schopnosti si navzájom zmerali mladá generácia, rekreační hráči, ale aj skúsení šachisti.

Podujatie sa konalo pod taktovkou Emila Konkoľa zastupujúcim šach telesne postihnutých a vozičkárov aj ako predseda Športovo-technickej komisie šachu SZTPŠ, ktorý dohliadal na celkový priebeh a vyhodnotenie turnaja. Pre účastníkov bolo pripravené občerstvenie ale aj „Výstava kresleného humoru“ a prezentácia projektu „Sme si rovní“.

Šarišskú šachovú šou vyhral Milan Marvanyi z Prešova pred slovenskou reprezentantkou a dvojnásobnou účastníčkou šachových olympiád Nikolou Konkoľovou z Ružomberka a Damiánom Pirohom z Prešova. V kategórii vozičkárov bola najlepšia Erika Kostová z Bardejova pred Prešovčanmi Borisom Klohnom a Štefanom Kristiánom.

V konečnom celkovom hodnotení bolo toto ďalšie poradie: 4. Emil Konkoľ - Ružomberok, 5. Peter Ptáček - Prešov, 7. Erika Kostová - Bardefov, 8. Boris Klohna Prešov, 9. Štefan Kristián - Prešov, 10. Rastislav Sabatula - Košice, 11. Rastislav Kurilák - Prešov, 12. Marián Klimšo - Vránov n/T, 13 Teo Stavač - Prešov, 14. Elena Zapotoková - Prešov a 15. Martin Januvka - Košice.

V kategórii žien bolo poradie: 1.Nikola Konkoľová, 2. Erika Kostová, 3. Elena Zapotoková. V kategórii mládež bolo poradie 1. Damián Piroh, 2. Teo Stavač, 3. Elena Zapotoková a v kategórii senior bolo poradie: Milan Marvanyi, 2. Emil Konkoľ, 3. Boris Klohna.

Ďakujeme všetkým za prípravu podujatia a príjemné stretnutie. Tešíme sa na ďalší ročník ŠŠŠ.

Súbory na stiahnutie

Galéria