Zlato a striebro z Majstrovstiev Slovenska v boccii 2016 putuje do Prešova...

Zlato a striebro z Majstrovstiev Slovenska v boccii 2016 putuje do Prešova...

V sobotu, 1. októbra 2016 sa v športovej hale v Nitre konali Majstrovstvá Slovenska v boccii. Na tento vrcholný a výberový, slovenský turnaj sa kvalifikovalo 32 hráčov (6 v BC1, 12 v BC2, 6 v BC3, 8 v BC4). Za športový klub ZOM Prešov sa ho zúčastnili Rastislav Kurilák BC2, Boris Klohna BC3, Miroslav Prášil BC4 a Anna Mihová BC4. Súčasťou klubovej výpravy boli aj rozhodcovia Matúš Grega, Jozef Fejerčák, športový asistent Michal Kall a viacerí fanúšikovia. Z Prešova sme vyrazili v piatok, v sobotu sme odohrali turnaj a v nedeľu sme cestovali s dobrým pocitom domov.

Ten „dobrý pocit“ bol ovplyvnený výborným výkonom našich športovcov. V konkurencii najlepších slovenských hráčov vybojovali dva cenné kovy. Rastislav Kurilák získal v kategórii BC2 striebro a Boris Klohna so športovým asistentom Michalom Kallom v kategórii BC3 získal zlato a majstrovský titul. Vo vyrovnanom finálovom zápase s rankingovou jednotkou Adamom Buriankom (Altius Bratislava) vyhral 3:2, a stal sa teda už 2-násobným majstrom Slovenska v jednotlivcoch kategórie BC3 (r. 2014 a 2016). Rovnako potešili zlepšujúce sa výkony Rastislava Kuriláka a jeho prienik do finále, kde však podľahol skúsenému reprezentantovi Róbertovi Mezíkovi (Altius Bratislava), po výsledku 0:5. Ďalšou potešujúcou správou pre Rastislava Kuriláka a náš športový klub bolo jeho pozvanie do reprezentácie Slovenskej republiky. V budúcnosti tak bude môcť reprezentovať svoje mesto aj krajinu na vrcholných medzinárodných podujatiach.

V kategórii BC4 prešovský klub reprezentovali Miro Prášil a Anna Mihová. Nepodarilo sa im však postúpiť zo svojich ťažkých, základných skupín a do ďalších bojov sa teda nezasiahli.

Rastislav Kurilák BC2 svoju účasť na MSR zhodnotil takto:

„Bol som so svojou hrou celkom spokojný. Napriek pomerne jasným výhram, každý zápas bol náročný najmä na koncentráciu. Súperi mi nepredali svoj kožu lacno. Teším sa z druhého miesta, za ktoré vďačím dobrým tréningovým podmienkam a kvalitným sparing-partnerom v našom klube ZOM Prešov.“

Boris Klohna BC3 po svojom triumfe povedal:
„Ďakujem svojmu spoluhráčovi, asistentovi Michalovi za jeho sústredenú a kvalitnú prácu, organizátorom za výborný turnaj v dobrom, bezbariérovom prostredí, klubovým spoluhráčom a pomocníkom v tréningovej príprave, najbližšej rodine, ako aj našim podporovateľom a fanúšikom. Tým všetkým môj titul patrí. Na mojej ceste do finále som sa v každom zápase snažil hrať zodpovedne a s úctou k súperovi. Finále s Adamom bolo nesmierne vyrovnané, ako v podstate všetky naše posledné vzájomné zápasy. Víťazstvo nad kvalitným súperom si veľmi vážim a zisk majstrovského titulu dekoroval a označil túto sezónu pre mňa, a aj pre náš športový klub ZOM Prešov, ako mimoriadne úspešnú.

Výsledky našich:
Základná skupina BC2:
1. zápas: Kurilák - Opát - 8:1
2. zápas: Kurilák - A. Gregor - 9:1
Semifinále: Kurilák - Hudeček - 6:1
Finále: Kurilák - Mezík - 0:5

Celkovo BC2:
1. miesto: Róbert Mezík (Altius Bratislava)
2. miesto: Rastislav Kurilák (ZOM Prešov)
3. miesto: Peter Minarech (Altius Bratislava)

Základná skupina BC3:
1. zápas: Klohna - Bielak - 9:1
2. zápas: Klohna - Fábry - 7:0
Semifinále: Klohna - Škvarnová - 9:0
Finále BC2: Klohna - Burianek - 3:2

Celkovo BC3:
1. miesto: Boris Klohna (ZOM Prešov)
2. miesto: Adam Burianek (Altius Bratislava)
3. miesto: Ľubka Škvarnová (Farfalletta Žilina)

Základná skupina BC4:
SK A:
1. zápas: Mihová - Andrejčík - 0:19
2. zápas: Mihová - Burian - 0:11
3. zápas: Mihová - Strehársky - 3:4
SK B:
1. zápas: Prášil - Balcová - 1:5
2. zápas: Prášil - Rom - 7:0
3. zápas: Prášil - Ďurkovič - 0:12

Celkovo BC4:
1. miesto: Samuel Andrejčík (Viktória Žiar)
2. miesto: Róbert Ďurkovič (Altius Bratislava)
3. miesto: Martin Strehársky (Altius Bratislava)
...
6. miesto: Miroslav Prášil (ZOM Prešov)
7. miesto: Anna Mihová (ZOM Prešov)

(mg)

Súbory na stiahnutie

Galéria