Trénerský workshop s Cheol Hyeon Kwon-om

Trénerský workshop s Cheol Hyeon Kwon-om

Na pozvanie České Federace Spastic Handicap v osobe iniciátora a hlavného organizátora pani Michaely Řiháčkovej, sme sa v dňoch 13.-14.10.2018 zúčastnili trénerského školenia v paralympijskom športe boccia, ktoré sa konalo v Športovom centre Nymburk v Českej republike.

Zástupcovia nášho klubu, v zložení Matúš Grega, Michal Kall a Boris Klohna, boli súčasťou významne početnej skupiny slovenských účastníkov, medzi ktorými nechýbali reprezentační tréneri a naši medailisti z paralympiády, Majstrovstiev sveta či Európy. Školiacim lektorom bol najlepší tréner v Kórei pan Cheol Hyeon Kwon, významná svetovo uznávaná osobnosť, 5-násobný majster sveta a 3-násobný paralympijský šampión v pozícii trénera a športového asistenta.

Počas dvoch dní intenzívneho školenia sme mali jedinečnú príležitosť nazrieť do kuchyne profesionálnych postupov, ktoré stoja za tými najväčšími úspechmi vo svetovej boccii. Nie sila ani inteligencia ale dlhodobé úsilie je rozhodujúce pre dosiahnutie vytýčeného cieľa, takto by sa dali charakterizovať snahy a postupy pri tréningových procesoch. Dôležitá však je aj psychická a fyzická kondícia, jej budovanie a udržiavanie, a v neposlednom rade technika, dril a taktika. Dozvedeli sme sa mnoho užitočného o technickom vybavení, loptách, rampách, tykadlách a vozíkoch, o rôznych typoch hodov a hlavne o taktike.

Workshop pozostával z teoretickej a praktickej časti. Všetci účastníci obdržali certifikáty a rozišli sa domov obohatení o možnosť uplatniť nadobudnuté znalosti na prospech rozvoja boccie vo svojich športových kluboch. (bk)

Galéria