O takýchto úspechoch sa nám ani nesnívalo…

Prešovský boccista, člen nášho športového klubu ZOM Prešov a slovenský reprezentant Rastislav Kurilák získal na bodovanom turnaji World Boccia Challenge od 1.-7.8.2022 v holandskom Veldhovene ďalší cenný kov.

V čisto slovenskom finále kategórie BC2 podľahol svojmu krajanovi Róbertovi Mezíkovi 2:3 a získal tak striebornú medailu. Celkovo získala slovenská minivýprava v Holandsku štyri medaily, Eliška Jankechová zlato v jednotlivcoch BC2 ženy a tím BC1/BC2 striebro.

Séria úspešných umiestnení vyniesla nášho Rasťa Kurilaka vysoko aj vo svetovom rebríčku, kde je priebežne ako najlepší Európan celkovo na 6. mieste. Je to výsledok kvalitnej tréningovej prípravy, ktorú má možnosť realizovať v priestoroch domovského športového klubu ZOM Prešov. S veľkou pravdepodobnosťou bude mať zabezpečenú účasť aj na najbližších majstrovstvách sveta, ktoré sa budú konať koncom tohto roka v Brazílii.