Gaštankové zápolenie – previerka nádejí

Gaštankové zápolenie – previerka nádejí

Detský a mládežnícky turnaj v boccii „Gaštankové zápolenie“ už tradične tvorí vyvrcholenie celoročného, tréningového snaženia Centra športovej činnosti mládeže pri ŠK ZOM Prešov. Žiaci s telesným postihnutím, hráči a členovia športového klubu, s ktorými sa pravidelne stretávame na tréningoch, si v pondelok 29.10.2018, zmerali sily v telocvični ZŠ na Prostějovskej ul v Prešove.

Mladí športovci mali možnosť vzájomne si zmerať sily a zažiť tú pravú turnajovú atmosféru. Turnaj pravidelne slúži ako previerka toho, čo mladí športovci spolu v uplynulom období natrénovali, v čom sa zlepšili, kam sa herne posunuli a na čom musia ešte zapracovať.

Súťaže sa zúčastnilo 10 športovcov, hralo sa vyraďovacím spôsobom, na dvoch kurtoch a bojovalo sa o kompletnú sadu medailí. Medzi zúčastnenými boli tréningové stálice, ale aj viacerí noví hráči. Do semifinále sa dostali traja členovia tréningovej skupiny Bianka, Jakub a Imrich. Štvoricu doplnil nový hráč Patrik.

Finálové zápasy sa hrali na 4 smeny. V prvom semifinále vyhral Jakub nad Biankou a v druhom semifinále Imrich vyradil Patrika. Po vyrovnanom zápase o tretie miesto sa z bronzu tešila Bianka. Striebro si odniesol Jakub a z celkového triumfu sa tešil Imro, hráč kategórie BC2.

Všetkým športovcom gratulujeme k ich výkonom. Atmosféra bola výborná a prišli nás povzbudiť aj spolužiaci a učitelia. Turnaj sa uskutočnil vďaka podpore a spolupráci s Mestom Prešov a Slovenským paralympijským výborom. Tešíme sa na ďalšie spoločné tréningy a stretnutia... (mg)

Súbory na stiahnutie

Galéria