Dva Kurilákove, hodnotné bronzy z Prahy

V pekných, rozľahlých, bezbariérových priestoroch športového areálu „Jedenáctka VS“ v Prahe, v dňoch 20.-22.05.2016, sa konali Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky v boccii párov, tímov a jednotlivcov, v kategóiách BC1 až BC4. Oficiálny názov turnaja bol „Czech International Open Tounament in Boccia“ a zúčastnili sa ho hráči z Veľkej Británie, Maďarska, Poľska, Ruska, Nemecka, Izraela, Slovinska, Slovenska a domácej Českej republiky.

Turnaj bol silne obsadený hráčmi svetovej špičky, na čele s aktuálnym Majstrom sveta BC4 Stephanom McGuireom z Veľkej Británie. Slovensko reprezentovali v kategórii BC2 Peter Minarech, Peter Novota a Rastilav Kurilák, v BC3 Eva Rostašová, Boris Klohna a v BC4 Martin Burian. V piatok prebehli párové a tímové súťaže. Páru BC3 sa nedarilo, po dvoch prehrách so silnými českými dvojicami v skupine nepostúpil ďalej a Rostašová s Klohnom skončili napokon celkovo šiesty. Lepšie sa darilo nášmu tímu v improvizovanom zložení Minarech, Novota, Kurilák, ktorý napokon vybojoval cenné bronzové medaile.

Sobota a nedeľa bola vyhradená zápoleniam jednotlivcov. Rostašová BC3 skončila 15., v BC2 Minarech 11. a Novota 9.. Do nedeľných vyraďovačiek postúpili v BC4 Burian, po prehre so silným maďarom Deszom Beresom obsadil konečné 8. miesto a Klohna BC3 a Kurilák BC2 to dotiahli až do poslednej štvorky. Zo semifinálových vôd vylovil Kurilák už svoj druhý bronz, Klohna bohužiaľ vyšiel v závere naprázdno a obsadil kvalitné štvrté miesto. (BK)