Boccia OPEN 2018 - otvorený, integračný turnaj

Boccia OPEN 2018 - otvorený, integračný turnaj

V priestoroch ZOM Prešov v Galérii Abilympiáda na Masarykovej 20 v Prešove sa dňa 19.9.2018 uskutočnil „Boccia OPEN – 2018“ - otvorený, integračný turnaj trojčlenných tímov zložených zo zástupcov združení, firiem a verejnej správy v paralympijskom športe boccia.

Cieľom akcie bola prezentácia boccie, predstavenie činnosti športového klubu ZOM Prešov a jeho tréningových priestorov, ako aj snaha o medzisektorovú spoluprácu, spoznanie a prienik jednotlivých komunít pôsobiacich v regióne. Do turnaja sa prihlásili štyri tímy z Východného Slovenska, Domáci ZOM Prešov, Detský klub Košice, Hot Wheels (Spišská Nová Ves, Stropkov, Gelnica) a tím firmy Bashto Sports z Rožňavy.

Hralo sa sytémom pavúka, takže prvé kolo bolo zároveň aj prvým semifinálovým. Zápasy pozostávali zo šiestich smien a všetky boli odohraté na jednom kurte. V turnaji zvíťazil tím Bashto Sports pozostávajúci z firemných zamestnancov a priateľov, čím ukázal, že vie nielen vyrábať kvalitné boccia vybavenie, ale aj dobre hrať samotnú bocciu. Na druhom mieste sa umiestnili Hot Wheels, na treťom domáci ZOM Prešov.

Vyjadrenie kapitána víťazného tímu BASHTO SPORTS Ondreja Baštáka Ďurána:

„Mali sme možnosť zoznámiť sa s novými tréningovými priestormi združenia ZOM Prešov, ktoré si svojpomocne zrekonštruovali a zariadili. Priestory sú príjemné, s kvalitným hracím povrchom, celý priestor Galérie Abilimpiáda je ukážkovo bezbariérový. Počas turnaja sa podával kotlíkový guláš, ľudia sa cítili dobre, panovala dobrá nálada."

Ešte pred turnajom firma odovzdali novú boccia rampu boccistom z Detského klubu Košice, ktorí s ňou prvý krát hrali už počas turnaja. Rampa sa im veľmi páči a pomohla im pár dobre mierenými hodmi, k dôstojnej reprezentácii svojho tímu, kvalitným, vyrovnaným a napínavým zápasom.
 

Galéria