Boccia OPEN 2015

Boccia OPEN 2015

Vo štvrtok 20. augusta 2015 sa v kultúrnom zariadení PKO Prešov Šváby uskutočnil otvorený, rekreačno-integračný turnaj v boccii – paralympijskom športe, ktorý je vhodný pre vozičkárov a ľudí s tým najťažším telesným postihnutím.

Cieľom už šiesteho ročníka akcie pod názvom „Boccia Open“ bolo predstavenie tohto špecifického športu, ako aj tréningových priestorov pred verejnosťou a ostatnými záujemcami.

Začalo sa o 10:00 hod slávnostným príhovorom vedúcej Kultúrneho zariadenia PKO Prešov na Šváboch Janky Imrichovej, následne sa účastníkom prihovoril poslanec MZ Prešov Peter Krajňák a nakoniec všetkých privítal Boris Klohna predseda o.z. ZOM Prešov.

Turnaja sa zúčastnili klasifikovaní ligoví hráči, ktorí trénujú v miestnom KZ PKO Prešov - Šváby, ako aj hráči bez klasifikácie a zástupcovia verejnosti z Prešova, Košíc, Rožňavy, Michaloviec i Bratislavy. Na obed sa podával, na mieste uvarený, guláš.

Hralo sa na troch kurtoch, vyraďovacím ko-systémom. Z celkovo 18-tich hráčov sa do finále prebojoval Ondrej Bašťák z Rožňavy, ktorý v ňom zvíťazil nad košičankou Ankou Mihovou. Najznámejšie slovenské „boccia-sisters“ úspešne reprezentovala aj Irenka Mihová z Košíc, ktorá skončila na treťom mieste.

Aktivita bola súčasťou činnosti Komunitného centra ZOM Prešov a výsledkom spolupráce občianskeho združenia ZOM Prešov a PKO Prešov. (bk)

Súbory na stiahnutie

Galéria