Boccia liga sa vrátila do Prešova

Boccia liga sa vrátila do Prešova

Dva júnové víkendy sa v našom meste niesli v znamení vrcholového paralympijského športovania. Bezbariérová telocvičňa ZŠ Matice Slovenskej bola dejiskom 2. ligového kola najvyššej slovenskej súťaže v boccii.

Do Prešova zavítali paralympijskí šampióni, majstri sveta a Európy, medailisti zo svetových pohárov aj lídri svetových rebríčkov. Priamo v akcii sme mohli vidieť najlepších slovenských a zároveň svetových boccistov, Samuela Andrejčíka, Michaelu Balcovú, Roberta Mezíka, Tomáša Krála či bronzového z posledných Majstrovstiev Európy, domáceho Prešovčana Rastislava Kuriláka.

V dňoch 11.-12. a 18.-19.júna.2022 sa uskutočnili súboje v klasifikačných kategóriách BC3, BC2, BC1, BC4-5. Na štyroch kurtoch s palubovkovým podkladom sa postupne predstavilo bezmála 40 para-športovcov, boccistov z celého Slovenska. Bolo to bezpochyby jedno z najvýznamnejších športových podujatí pre ľudí s telesným postihnutím v tomto regióne. Mali sme príležitosť vidieť ako sa hrá tá najlepšia boccia!

Usporiadateľom turnaja bol Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov a organizátorom domáci športový klub ZOM Prešov. Fotografie a podrobné výsledky uvádzame v nižšie uvedených prílohách. Ďakujeme pani riaditeľke základnej školy za poskytnutie priestorov, ako aj všetkým pomocníkom, dobrovoľníkom, sponzorom a podporovateľom.


Súbory na stiahnutie

Galéria