Výstava "Naše svety II."

Výstava "Naše svety II."

Galéria Abilympiáda privítala, opäť po štyroch rokoch dve autorky, pani Annu Hirkovú a jej dcéru Natáliu. Vernisáž sa konala vo štvrtok 5. apríla 2018 pod názvom „NAŠE SVETY II.“, a začala tak výstavu obrazov na motívy kvetov a koní, ktorá potrvá do konca mája.

Tak ako pred štyrmi rokmi aj teraz bola vernisáž spojená s oslavou narodenín, v tomto roku okrúhleho jubilea pani Anky, takže prišli gratulanti, kolegovia, viacerí  z nich profesionálni umelci, ale aj sympatizanti oboch autoriek. Nenechali si ujsť stretnutie s autorkou a jej novou tvorbou.

Už od detstva, ako to sama povedala, ju inšpirovali kvety. Zbierala ich, odkladala do pohárikov, aby ich následne mohla maľovať. Videla ich inak, ako bežný divák a snažila sa upozorniť na detaily každej rastlinky. Zlákal ju makro svet kvetov, a tak jej olejomaľby žiaria kvetmi ako na lúke.

Natália Hirková maľuje zvieratá, kone, levy, leopardy, ktoré znázorňuje v pohybe a v rôznych polohách. Tak vyvolávajú v pozorovateľovi silné emócie.

Výstavu NAŠE SVETY nájdete v našej Galérii Abilympiáda, Masaryková 20 v Prešov. Príďte a určite neoľutujete. Tešíme sa na Vás... (rf)

Galéria