Výstava ,,13. Komnata – Môj sen„ znovu v Galérii Abilympiáda

Výstava ,,13. Komnata – Môj sen„ znovu v Galérii Abilympiáda

V stredu, 6. mája sa v Galérii Abilympiáda uskutočnil už štvrtý ročník vernisáže s názvom ,,13. Komnata – Môj sen“. Vernisáž, a na ňu nadväzujúca výstava prezentuje výtvarné diela žiakov špeciálnych škôl s rôznym handicapom. Organizátorom súťaže je OZ Zánebudka pôsobiace pri Spojenej škole internátnej v Prešove, ktorá sídli v blízkosti Galérie Abilympiáda.

Po slávnostnom otvorení vernisáže riaditeľkou Spojenej školy internátnej v Prešove, Mgr. Hedvigou Tomášovou, zúčastnené deti potešili návštevníkov svojím kultúrnym programom. Súčasťou pripraveného programu boli spevácke, tanečné a recitačné vystúpenia detí, ktoré oživili priestory galérie, podobne ako svieže výtvarné umenie ich rovesníkov. Maľby a kresby, ktoré sú ,,viditeľné“ aj pre nevidiacich, vyjadrujú hlboké túžby ich autorov.

Výstavu plnú farieb a snov, ktorá bude trvať až do konca augusta, si môžete prísť pozrieť do priestorov Galérie Abilympiáda na Masarykovej 20. Okrem tejto výstavy si môžete prezrieť aj stálu výstavu, ktorej súčasťou sú diela rôznych autorov s postihnutím aj bez, čipky, drevorezby, keramika, obrazy a rôzne iné druhy umenia. Všetci ste srdečne vítaní. (sh)

Galéria