Výstava „13. Komnata – Môj sen“ pokračuje...

Výstava „13. Komnata – Môj sen“ pokračuje...

V stredu, 4. júna 2014, sa v Galérii Abilympiáda uskutočnila slávnostná vernisáž pod názvom „13. Komnata – Môj sen“. Tá prezentuje diela žiakov 14-tich špeciálnych škôl z Prešovského kraja a jednej zahraničnej školy Zespól Szkól Specjalnych im UNICEF z poľského Rzeszowa. Organizátorom súťaže je OZ Zánebudka pôsobiace pri Spojenej škole internátnej v Prešove, ktorá s galériou susedí.

Súčasťou programu vernisáže boli aj spevácko-tanečné vystúpenia detí. Ich energia oživila priestory galérie rovnako ako svieže výtvarné umenie ich rovesníkov. Ide už o 3. ročník súťaže. Maľby, kresby, zaujímavé inštalácie či obrázky, ktoré sú „viditeľné“ aj pre nevidiacich, vyjadrujú hlboké vnútorné prežívanie autorov. Víťazom súťaže blahoželáme.


Výstavu plnú farieb, snov a nesplnených túžob si môžete prísť prezrieť v Galérii Abilympiáda až do konca augusta 2014. Okrem toho tu nájdete aj stálu výstavu rôznorodého umenia – čipka, kov, drevorezba, keramika môžu skrášliť Vaše bývanie, alebo potešiť Vášho blízkeho. Tešíme sa na vašu návštevu. Prajeme Vám príjemný umelecký zážitok.

Fotografie z vernisáže nájdete tu:
http://szsimasarykova.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=132