ZOM Prešov, Neziskové, občianske združenie

Športová hala Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach bude počas víkendu od 18. do 19.5.2019 hostiť druhé kolo slovenskej ligovej súťaže v paralympijskom športe boccia. Vo všetkých kategóriách od BC1 až po BC5 sa predstaví kompletná slovenská špička, vrátane našich šampiónov z ME, MS a poslednej paralympiády.

V stredu 1. mája 2019 sa v priestoroch ZOM Prešov v Galérii Abilympiáda na Masarykovej 20 v Prešove od 10:00 hodiny uskutoční „Šarišská šachová šou“.

Početná slovenská výprava sa v dňoch 12.-14.4.2019 zúčastnila medzinárodného, priateľského boccia turnaja v českom meste Havířov. Na tomto kvalitne obsadenom športovom podujatí sme pre Slovensko získali celkovo šesť medailí, po dve z každého cenného kovu.

Slovenská reprezentácia v paralympijskom športe boccia zahájila svoje medzinárodné pôsobenie 25.3.-1.4.2019 na BISFed Regional Open v Záhrebe v Chorvátsku vskutku impozantne. Ziskom troch zlatých, jednej striebornej a jednej bronzovej medaily sa stala tou najúspešnejšou zo všetkých 18-tich zúčastnených krajín.

Rekordný počet až 12-tich hráčov ŠK Boccia ZOM Prešov, z celkovo 58 hráčov z celého Slovenska, sa zúčastnilo 1. ligového kola v boccii, ktoré sa konalo v telocvični ZŠ Nevädzová v Bratislave, a ktoré bolo rozdelené do piatich februárových a marcových sobôt.